محصولات

دسته بندی محصولات

عایق ها

روکش ها

فیلر

محصولات جدید

درباره محصولات ما

پلیمرها در بسیاری از صنایع همچون صنایع ساختمانی، هوایی، نظامی، بسته بندی و … به دلیل مزایای قابل توجه مانند مقاومت و استحکام بیشتر به نسبت وزن کمتر، دانسیته کمتر، قابلیت شکل دهی و فرایندپذیری بهتر، مقاومت به خوردگی و … جایگزین فلزات شده اند.  یکی از صنایعی که پلیمرها در آن نقش به سزایی دارند صنایع الکتریکی می باشد. انواع پلیمرهای هادی، نیمه هادی و عایق در صنعت الکترونیک وجود دارند که قیمت مناسب آنها، باعث کاهش بهای بسیاری از محصولات الکترونیکی شده است.

پلیمر پلی وینیل کلراید (PVC)  به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ازجمله مقاومت خوب در مقابل شعله وری در محصولات صنایع الکترونیکی از قبیل قطعات وسایل الکتریکی و روکش های سیم و کابل مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت نسبتاً ارزان در کنار مقاومت محیطی و شیمیایی خوب، باعث شده تا پی وی سی کاربردهای زیادی داشته باشد. ترکیبات PVC نرم در صنعت سیم و کابل برای ساخت عایق محافظ سیم و روکش کابل استفاده می شوند.

این کامپاندهای PVC در مواد مواد ترموپلاستیک حاصل از فرآیند آمیزه سازی PVC با انواع پایدارکننده های حرارتی، نرم کننده ها و سایر افزودنی ها هستند که به صورت گرانول تولید می شوند. معمولاً از کامپاندهای پی وی سی نمیتوان با یک فرمول در شرایط مختلف (از نظر دما و سختی و مقاومت الکتریکی و …) استفاده کرد. بنابراین کامپاندها بر اساس خواص مختلف مورد نیاز با توجه به کاربرد و شرایط عملیاتی آنها طراحی و تولید می شوند و در نتیجه کامپاندهای مختلف از نظر قابلیت انعطاف و خواص الکتریکی و مکانیکی با یکدیگر متفاوت هستند.

محصولات شرکت کیمیا پلیمر صبا برای صنعت سیم و کابل به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:

  • گرانول PVC به عنوان لایه عایق انواع کابل های ساختمانی، خودرویی، فشار قوی و مخابراتی با مفتول هادی از جنس مس و آلومینیم
  • گرانول PVC به عنوان لایه روکش انواع کابل های ساختمانی و مخابراتی، کابل های آسانسوری، نظامی و کابل جوش با مفتول هادی از جنس مس و آلومینیم
  • گرانول PVC به عنوان لایه فیلر انواع سیم و کابل

تمامی محصولات فوق در محدوده گسترده ای از خواص فیزیکی و مکانیکی مدنظر مشتریان تولید می شوند. همچنین قابلیت تولید انواع گرانول ها در رنگ های مختلف سفید، مشکی، آبی، قرمز، زرد، نارنجی، سبز، قهوه ای و … وجود دارد که نیاز به استفاده از مستربچ های رنگی و مشکلات ناشی از آنها در فرایند تولید را رفع می کند.

این شرکت همچنین قادر به تولید انواع کامپاندهای از جنس PVC نرم برای صنایع مختلف در محدوده گسترده ای از خواص فیزیکی و مکانیکی بسته به نیاز مشتریان می باشد.